Avaldatud: 16. mai 2017Kategooriad: Uudised

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet
PRESSITEADE
Tartu, 16.mai 2017

PRIA palub põllumeestel pindalatoetuste taotlemisega kiirustada

Pindalatoetuste taotluste esitamise põhiperiood kestab 22. maini, kuid 16. mai südaööks oli PRIAsse laekunud vaid pisut rohkem kui kolmandik eeldatavast taotluste hulgast. Soovitame oma klientidel esitada taotlus esimesel võimalusel.

Möödunud aastal taotlesid ainuüksi ühtset pindalatoetust 15 387 põllumeest. Sel aastal on kahe nädala jooksul esitatud 5440 taotlust, nendest 90,4% e-PRIA vahendusel.
PRIA tuletab meelde, hektaripõhiste pindalatoetuste ja maaelu arengukava loomatoetuste taotluste tähtaegne esitamine kestab 2.-22. maini. Pärast seda saab taotlusi hilinenult esitada 16. juunini, aga siis vähendatakse toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

Toetuste vähendamist ei toimu, kui taotlus on 22. maiks ära esitatud ja 16. juunini täiendatakse või muudetakse andmeid juba esitatud taotluses. Seega, kui näiteks taotleja ei ole veel otsustanud, mida ta põllule külvab või ei tea täpseid põldude piire, saab ta siiski juba olemasolevad andmed taotlusele lisada, taotluse 22. maiks ära esitada ja hiljem seda täpsustada. Nii saab vältida toetuse vähendamist.

Erandiks on mahetoetus, mida hilinenult taotleda ja hiljem põlde lisada ei saa.

Viimastel päevadel võib  taotluse esitamine e-PRIAs muutuda suure andmemahu tõttu aeglasemaks. PRIA soovitab taotlused ära esitada võimalusel enne nädalavahetust, sest puhkepäevadel ei saa vajadusel abi küsida infotelefonil.  Teenindusbüroodes võivad taotluste vastuvõtu põhiperioodi lõpus tekkida järjekorrad. 

Info toetuste, nendega seotud nõuete ja taotlemise kohta on PRIA kodulehel www.pria.ee. e-PRIAs on olemas juhised e-teenuste kasutamiseks ja taotluse täitmiseks. Abi saab küsida infotelefonil 7377 679. e-PRIAs taotluste esitamiseks pakuvad tasuta juhendamisteenust ka konsulendid. Juhendamisteenust koordineerib Maaelu Edendamise Sihtasutus, vt www.pikk.ee.

Pressiteate edastas
Maris Sarv-Kaasik, PRIA pressiesindaja
Tel 7371 215; 5533 739
e-post maris.sarv-kaasik@pria.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/