Avaldatud: 8. september 2013Kategooriad: Uudised

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder leiab, et Euroopa vajab peretalusid ja väiketootmist ning seda aitab tagada panustamine ühistegevustesse.

Seeder osaleb tänasest kuni teisipäevani Vilniuses Euroopa Liidu põllumajandusministrite nõukogul, kus otsitakse lahendusi peretalude ja väiketootmiste jätkusuutlikkuse tagamiseks.

"Eesti on seisukohal, et peretalud peavad jääma püsima ja pääsema ligi investeeringutele, et see oleks jõukohane ja tagaks tehnika efektiivse kasutamise," ütles Seeder. Tema sõnul on otsitakse üle Euroopa praegu vastust küsimusele, kuidas kiiresti muutuval ja järjest tehnoloogilisema põllumajanduse ajastul tagada peretalude püsimajäämine.

Seederi kinnitusel näeb Eesti lahendust ühistegevuses. "Selge on see, et peretalud eraldiseisvatena on tihti liiga väikesed ja seepärast on väga olulisel kohal spetsialiseerumine ning ühistegevus. Suurendama peab koostööd nii tootjate endi kui ka toojate, teadlaste ja nõustajate vahel – uues maaelu arengukavas on selleks planeeritud senisest enam vahendeid, edasi tuleb osapooltel need võimalused parima tulemuse saavutamiseks ka ära kasutada," ütles Seeder.

Aastatel 2014-2020 rõhutatakse senisest enam ka lühikesi tarneahelaid ja otseturustust, mis on paljudele peretaludele oluline väljund.

"Väga oluline on selle kõrval üldine teavitustegevus kohalike toodete eripäradest ja kvaliteedist, mis aitab tarbijail paremini märgata ja väärtustada kohalikku toodangut," märkis Seeder.

Seederit saadavad Vilniuses kantsler Ants Noot ning põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti.

Marek Kuul
ERR Uudised, 08.09.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/