Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Konverents “Teadusinnovatsioon – see on meeskonnamäng eri tasanditel”

8. mai 11:00 - 16:00

Tasuta

Osalemiseks täida registreerumisvorm SIIN (hiljemalt 24. aprill 2024).

 

Kutsume Sind osa võtma konverentsist  „Teadusinnovatsioon – see on meeskonnamäng eri tasanditel!“, mis toimub Tartus Eesti Maaülikooli aulas kolmapäeval, 08. mail algusega kell 11.00.

Erinevate osapoolte (teadlased, ettevõtjad, valdkondlikud ministeeriumid jt) ühised kokkulepped ja ühine keel selle osas, millised vajadused on valdkondade arendamisel esmatähtsad ja kuidas teadus- ja arendustegevus ning teadusmahukas innovatsioon saavad seejuures aidata. Eesmärgiks on seejuures otsida konkurentsivõimelisi ja kestlikke lahendusi fookusvaldkondade väljakutsetele, luua innovatsiooni ning tekitada uusi ärivõimalusi.

 

Ajakava:

10:30 – 11:00     Hommikukohv, kogunemine

11:00 – 11:10     Avakõne Anu Hellenurme, DMV Anu Ait OÜ tegevjuht

11:10 – 11:25     Veearuandluse tulevik- koos veega voolavad andmed. Sulev Tõkke, Projektijuht/ KeA  veesosakond

11:25 – 11:55     Põhjamaade pikk plaan: digiühiskonna järgmine arenguetapp. Madis Pärtel, REM, regionaal- ja põllumajandusministeerium, biomajanduse asekantsler

11:55 – 12:20     Tuleviku PRIA roll sektori innovatsiooni ja koostöö toetamisel. Margus Noormaa PRIA peadirektor

12:20 – 13:20     Lõuna

13:20 – 13:50     PRIA 16.2 Kaitstud glükoos: uudne toode lüpsilehmade ainevahetuse ja piimatoodangu toetamiseks. Siim Teder, EMÜ doktorant

13:50 – 14:20     PRIA 16.2  2.-5. lüpsist saadava piima kasutusvõimalused. Toomas Orro PhD, EMÜ koduloomade kliiniline immunoloogia

14:20 – 14:35     Paus

14:35 – 14:15     PRIA sektorit toetavate innovatsiooniprojektide ülevaade. Kadri Koel ja Rando Undrus PRIA Eelarve- ja analüüsiosakond

15:15 – 15:50     Vestlusring: REM, PRIA, EPJ, METK, EMÜ, EPKK, ETTEVÕTJA

15.50 – 16.00     Konverentsi lõpetamine

 

Meie põllumehed on juba väga uuenduslikud põllul ja laudas. Ja oleme järjest suurenevas aruandekohustuses. Teame, et Eestis saab ettevõtte luua vähem kui 20 minutiga, füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitada 20 sekundiga ja läbi e-residentsuse on tagatud täielik ligipääs Eesti avalikele e-teenustele. Meil on olemas x-tee lahendus, usaldusväärsed autentimise vahendid, e-arvete kasutamise võimalused jne, kuid ettevõtte majandamine ning aruandlus takerdub ikka veel liigse paberimajanduse ja bürokraatia taha.

Erinevatest seadustest tulenevate kohustuste täitmine riigi ees kulutab ettevõtja väärtuslikku aega, kuigi digisõbralike riikide lipulaevana tuntud avatud majandusega Eestis peaks ettevõtte haldamine olema sama lihtne kui ettevõtte loomine. Reaalajamajandus pole siiski iseenesestmõistetav nähtus. Selle kontseptsiooni ehituskivid ei teki automaagiliselt. Reaalajamajandust edendavad projektid vajavad püsivalt nii mõttelist kui ka materiaalset investeeringut, mille eelduseks on inimeste vahelised suhted, erinevate huvigruppide vahelist dialoogi.

Miks kõike on seda vaja?

Meie eesmärgiks peab olema hästi bränditud, hõrk ja puhas Eesti toit  Just nii suudame tõestada, et Eesti toit on hinnatud ja maal on hea elada, kattes  toidulauda Eestis ning meil jätkuks toitu müümiseks ka piiri taha. Ainult nii tagame Eestis toidujulgeoleku ja toidutootmise edasise arengu ning usaldusväärsuse toidu kvaliteedist.

Selles kontekstis annab praegune majanduskriis vaid lisapõhjuseid, miks tasub edendada reaalajamajandust kõikidel tasanditel ja mis tahes eluvaldkondades See on ambitsioonikas eesmärk, mida saame saavutada vaid koostöös! Oleme valmis innovatsioonihüppeks, et viia põllumajandus järgmisele 4.0 tasandile.

 

Konverents toimub Anu Ait OÜ ja Eesti Maaülikooli koostöös, PRIA ja REM selle korraldamist toetatakse PRIA 16.2 tegevuste kaudu.

MAK_logo