Avaldatud: 16. september 2021Kategooriad: Aiandus, UudisedSildid: , , , ,

Allikas: Err.ee, Ode Maria Punamäe
 09.09.2021

Vaata postitust

Tartu kesklinnas Kaubamaja ees võeti neljapäeval üles kartul, mille taimekasvatuse teadurid Eestis aretatud sortidest kevadel maha panid. Põuasele suvele omane keskmine saak näitas, et ka südalinna melu ei sega kartulikasvu.

Taimekasvatuse instituudi teaduritel oli peenardel abiks ka töölisi, kelle jaoks oli see elu esimene kartulivõtt. 50 ruutmeetrilt said töölised kokku 200 kilo kartuleid.

“On plaanis teha üks proov, mis näitaks ära, kuidas see sisu poolest erineb sellest kartulist, mis põllu peal kasvab. See tundus täitsa hea muld siin, pigem ikkagi põud on ainus, mis mõjutas,” lausus kartuliteadur Terje Tähtjärv.

Põllu asemel panid teadurid kartuli kasvama Kaubamaja ees olevasse parki, et tuua linna tükike maakeskkonda ning tutvustada möödujatele Jõgeva Kollast ja veel üheksat Eesti kartulisorti.

See pole ühe aasta projekt. Et ka järgmisel kevadel sealsamas kartulit kasvatada, külvati pärast kartulivõttu peenardele vahekultuurina kaera. Neljapäevane saak kingiti aga õhtul elurikkuse üle debateerinud Tartu linnapeakandidaatidele.

Toimetaja: Marko Tooming

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/