Avaldatud: 9. märts 2023Kategooriad: Muld, TaimekasvatusSildid: , ,

Neal Kinsey esineb Agronoomia konverentsil Jõgeva kultuurikeskuses 15. märtsil. Rahvusvaheliselt tunnustatud konsultant jagab praktilisi nõuandeid, kuidas mulla seisundi parandamisega tõsta toiteelementide kättesaadavust põllukultuuridele.

Neal Kinsey konsulteerib mullaviljakuse ja taimekasvatuse teemadel põllumajandustootjaid kõigis USA osariikides ja veel 75 riigis üle maailma. Tal on kliente Kanadast, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Suurbritanniast, Saksamaalt, Austriast, Prantsusmaalt ja Mehhikost.

Neal Kinsey kasvas üles Missouri kaguosas oma isa farmis. Põllumeeste nõustamisega alustas ta 1973. aastal. Neal koostab mulla- ja taimeanalüüside abil väetamisprogramme ning nõustab vastavalt analüüside tulemustele põllumajandustootjaid tegevustes, millest nad saavad kõige rohkem kasu. Tema välja töötatud programm tõstab mulla viljakust ja parandab toiteelementide kättesaadavust põllukultuuridele. Konsultatsioonid hõlmavad kliente nii tava- kui ka otsekülviga. Lisaks nõustamisele viib ta igal aastal üle maailma läbi koolitusi mullaviljakuse ja praktilise agronoomia teemadel.

Agronoomia konverentsil jagavad teadustööde tulemusi Maaelu Teadmuskeskuse, Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli teadlased. 

Konverentsil saab osaleda kohapeal Jõgeva kultuurikeskuses 15. märtsil ning veebi vahendusel. 

Kava ja registreerimine: https://metk.agri.ee/agronoomia-2023

Konverentsi puhul antakse välja põllumajanduspraktikutele suunatud artiklite kogumik “Agronoomia”.

Agronoomia 2023 konverentsi korraldab Maaelu Teadmuskeskus koostöös Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudiga. 

Konverents toimub MAK 2014–2020 meetme „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas

Välisesineja sõidukulud katab Balti-Ameerika Vabaduse Fondi (BAFF). Rohkem infot BAFF-i stipendiumide ja lektorite toetuse kohta leiate siit:  www.balticamericanfreedomfoundation.org

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/