Digimaailm laieneb igasse igapäevaelu valdkonda – põllumajanduski pole erand. Kuidas see täpsemalt juhtub, selle kohta on muidugi erinevaid arvamusi. Just digitaalne põllumajandus on märksõna, millele siinne taskuhääling keskendubki.

Digitaliseerimine puudutab nii põllumajandust kui ka selle sidusvaldkondi. Põllumeeste ühistu KEVILI taimekasvatusspetsialist Meelis Värnik toobki välja, et digitaalne saateleht hoiab kokku põllumajandustootjate ja ühistu töötajate aega ning võimaldab logistikat tõhusalt planeerida. Ühistu saab tootjaid abistada teistegi sarnaste meetoditega, mis puudutavad eelkõige tootevoogude haldamist.

KEVILI rakendab teisigi digitaalseid vahendeid töös liikmetega ja liikmetevahelise suhtluse parandamiseks. Muidugi on ühistul sisevõrk ja vahetatakse meile, kuid samas haldab ühistu kiireks infovahetuseks WhatsAppi gruppe ja jagab agronoomilist infot oma YouTube’i kanali kaudu. Eesmärk on soosida liikmetevahelist koostööd, sest see ongi ühistu edu alus. Seejuures olgu digilahendused kasutajatele – põllumajandustootjatele – arusaadavad ja nende kasutamine põhjendatud.

Meelis tõdeb, et digitaalsele põllumajandusele tuleb läheneda pragmaatiliselt. Mõne uue ja huvitava digilahenduse juures tuleb vahel välja, kuidas selle põllul kasutamise keerulisuse tõttu pole vahend ootuspäraselt kasulik. Edu toob siinkohal põllumajandustootjate kui sihtgrupi ja tarkvaraarendajate tegus koostöö, kuna teineteist mõistmata ei saagi töö tulemus olla ootuspärane.

“Digitaalne põllumajandus ja ühistud” on sarja “Ühistegevuse lood” kuues osa. Saadet juhib Eesti Maaülikooli professor Rando Värnik ja selle külaline on Põllumeeste ühistu KEVILI taimekasvatusspetsialist Meelis Värnik.

Toimetaja: Taavi Kiisk

Taskuhääling valmis MAK 2014–2020 “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” ühistegevuse valdkonna raames ning seda toetas Euroopa Liit.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/