Avaldatud: 30. juuni 2016Kategooriad: Uudised

Eesti Põllumajandusmuuseum
PRESSITEADE
30.06.2016

Eesti kaunimad vissid valitakse 1. juulil Eesti Põllumajandusmuuseumis

Reedel, 1. juulil  valitakse Eesti Põllumajandusmuuseumis Eesti kauneim viss. Konkursil osaleb 90 kõige kaunimat eesti holsteini ja eesti punast tõugu lehma. Näitus toimub Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu koostööna.

„Piimandussektor on Eesti põllumajanduse üks peamisi valdkondi ja mullu olime piimatoodangult lehma kohta ELs 2. kohal. Vissikonkursid on populaarsed kõikjal maailmas. Kandidaatidel hinnatakse välimikku, vastavust tõutüübile, udara ja jalgade ehitust. Vähemoluline ei ole ka loomade esitlemine ning omavaheline harmoonia esitlejaga. Konkurssi hindab Bruno Almeida Portugalist, kes on suurte kogemustega kohtunik“ ütles Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko.

Näitus-konkursi eesmärgiks on tõsta esile Eesti tõuaretajate tööd ning tutvustada avalikkusele senise töö tulemusi. Seekordsel vissi valimisel osaleb 19 loomakasvatusettevõtet kõikjalt üle Eesti. Osalejad tulevad kohale Tartu, Jõgeva, Põlva, Järva, Viljandi, Rapla, Lääne, Harju,  Võru ja Lääne-Viru maakonnast.
 
Esimene väljanäitus toimus eesti punase tõugu lehmadele 14. juunil 1990 ja sama aasta augustis tol ajal veel mustakirju tõu nime kandnud veistele. 2000. aastal kolis näitus-konkurss Ülenurmele Eesti Põllumajandusmuuseumisse. Alates 2012. aastast hinnatakse mõlemat tõugu samal konkursil.

Viss 2016 ajakava: http://www.epm.ee/event/viss-2016/

Lisainfo:

Tanel-Taavi Bulitko
juhatuse esimees
Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
510 8253
must@estpak.ee

Teate edastas:
Katrin Vask
kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Eesti Põllumajandusmuuseum
7 383 821
53 482 682

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/