Avaldatud: 15. august 2012Kategooriad: Uudised

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda valis uued juhid

Täna toimus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu uue koosseisu esimene istung. Koja nõukogu esimeheks valiti Andres Oopkaup, EPKK nõukogu aseesimeesteks valiti Aavo Mölder AS-st Tartu Agro ja Andi Saagpakk AS-st Saaremaa Piimatööstus. Nõukogu esimees Andres Oopkaup kasvatab Harjumaal teravilja, ta on olnud pikka aega tegev põllumajanduse valdkonnas ning osalenud põllumajanduspoliitika kujundamisel.

Tänasel koosolekul valiti ka EPKK toimkondade esimehed. Piimatoimkonda juhib Jaanus Murakas Eesti Piimaliidust, lihatoimkonda Riho Kaselo Viru Lihaühistust, teraviljatoimkonda Mati Koppel Jõgeva Sordiaretuse Instituudist, maaelu toimkonda Mae Alviste Põlvamaa Põllumeeste Liidust, aiandustoimkonda Raivo Külasepp Eesti Aiandusliidust ja ühistegevustoimkonda Olav Kreen Rabaveere talust.

Koja järgmiste aastate tegevuse eesmärke analüüsides ütles EPKK nõukogu esimees Andres Oopkaup: „Põllumajandus-Kaubanduskoda seisab Eesti maaressursi heaperemeheliku majandamise eest, et me suudaks tarbijaid varustada värskete ja kvaliteetsete kodumaiste toiduainetega ning arendada põllumajandussaaduste eksporti. Selleks vajame Euroopa Liidu ühisturul võrdseid konkurentsitingimusi Eesti tootjatele ning põllumajanduspoliitika meetmeid, mis oleks tõhusalt suunatud toidutootmise konkurentsivõime toetamiseks. Vaid toidusektori väärtusahela osaliste tihe ja konstruktiivne koostöö suudab tagada ettevõtete majandusliku edukuse.“

Koosolekul arutati ka Eesti maaelu arengukava 2014-2020 koostamist. „Uus maaelu arengukava peaks keskenduma Eesti põllumajandus- ja toidusektori konkurentsivõime tugevdamisele. Selleks on vajalikud ulatuslikud investeeringud tootmise kaasajastamiseks, põllumajandussaaduste väärindamise parandamiseks, tarneahela toimimise tõhustamiseks ja karmistuvate keskkonnanõuete täitmiseks,“ lisas Oopkaup.

Mittetulundusühingu Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tegevuse eesmärk on põllumajandustootmise, põllumajandussaadusi töötleva tööstuse ja põllumajandusele teenuseid osutava sektori tasakaalustatud arengu saavutamine, toidu kvaliteedi parandamine ja põllumajandustootjate sissetulekute suurendamine, rahuldades ja esindades nii oma liikmete ja nende liikmeks olevate isikute huve. Suhetes riigiga selgitab koda riigile põllumajandustootmise, põllumajandussaadusi töötleva tööstuse ning põllumajandusele teenuseid osutava sektori olukorda ja vajadusi ning teeb ettepanekuid asjakohaste majandushalduse meetmete rakendamiseks selles valdkonnas. Koja nõukogu volitused kehtivad kolm aastat, nõukogu esimees ja aseesimehed valitakse igal aastal uuesti.

Lisainfo:
Andres Oopkaup, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees, tel 5049 545
Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja, tel 600 9349, info@epkk.ee

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/