Pika ajalooga organisatsioonide elutee on enamasti käänuline. Siinkohal pole erandiks ka Põllumeeste ühistu KEVILI, mille minevikku, olevikku ja tulevikku valgustab siinses taskuhäälingus ühistu nõukogu liige Jaak Läänemets. Teda võõrustab Eesti Maaülikooli professor Rando Värnik.

Taskuhääling tutvustab, kuidas KEVILI alguse sai ja kuhu see suundub. Kes oleks osanud arvata, et ühistu, mille põhivarra kuulusid alguses ainult kontoritehnika ja liisingus olev Honda Jazz, ületab vähem kui kaks aastakümmet hiljem 100 miljoni eurose käibe? KEVILI ja selle liikmete teekond tänasesse polnud mõistagi lihtne, mida sedastab ka Jaak Läänemets.

Läänemetsa sõnul on KEVILI edukas tänu selle liikmete ja töötajate pühendumusele. Muidu võinuks algselt ainult rapsiga tegelenud ühistu ammugi soiku jääda. Läänemets rõhutab samuti KEVILI nõukogu vast tähtsaimat ülesannet, milleks on kohus valida ühistule asjalik ja tegus juhataja. Takka järgi paistab, et nõukogu on siiani teinud häid valikuid – iga senine juhataja on jätnud KEVILI lukku jälje ja osutunud oma ajas parimaks valikuks.

Kes soovib teada enamat, sellel tuleb kuulata siinset taskuhäälingut või lugeda rohkem KEVILI üllitatud juubeliraamatust.

Taskuhääling „Teraviljaühistu eduni viib pikk tee“ on sarja „Ühistegevuse tutvustus“ kolmas osa.
Saadet juhib Eesti Maaülikooli professor Rando Värnik ja selle külaline on Põllumeeste ühistu KEVILI asutajaliige, pikaajaline nõukogu esimees ja praegune nõukogu liige Jaak Läänemets.

Taskuhääling valmis MAK 2014–2020 meetme „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ ühistegevuse valdkonna raames ning seda toetas Euroopa Liit.

Toimetaja: Taavi Kiisk

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/