Avaldatud: 2. juuli 2012Kategooriad: Uudised

28. juunil kell 8.15 kohtusid Eesti, Läti ja Leedu põllumajandusorganisatsioonide esindajad Brüsselis Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga ja andsid talle üle petitsiooni ning Baltimaades kogutud üle 63 500 toetusallkirja. Allkirjad toimetatakse ka Euroopa Komisjoni presidendile José Manuel Barrosole.

Juuni alguses oli suuremates toidukauplustes ja internetis võimalik anda toetusallkirju Balti riikide valitsusväliste põllumajandusorganisatsioonide ühispetitsioonile, milles nõutakse võrdseid konkurentsitingimusi Eesti, Läti ja Leedu põllumajandustootjatele.

Põllumeeste petitsioonile andis oma toetuse 24 859 Eesti elanikku: 22 981 andis allkirja, 24 digiallkirja, 826 toetas avaldust internetilehtedel ning 1028 inimest sotsiaalvõrgustikus Facebook. Lätis koguti avaldusele 18 710 toetusallkirja ja Leedus u 20 000 allkirja.

Euroopa Liidu valitsusjuhid arutasid läinud neljapäeval esimest korda EL eelarvekava aastateks 2014-2020. Samal ajal toimus Brüsselis Eesti, Läti ja Leedu põllumeeste ühismeeleavaldus, millega sooviti Euroopa Ülemkogust osa võtvatele riigijuhtidele märku anda Balti riikide põllumeeste ja toidutarbijate rahulolematusest seoses ühise põllumajanduspoliitika ebavõrdse rahastamisega riikide lõikes.

Loe artiklit edasi Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/