Avaldatud: 22. august 2012Kategooriad: Uudised

Täna avalikustavad Eesti Taastuvenergia Koda ja Eesti Keskkonnaühenduste Koda ühiskava, mis kinnitab, et Eesti elektri- ja soojusmajandus saab 2030. aastaks täielikult üle minna taastuvenergiale.

Täielik üleminek on tehniliselt teostatav, majanduslikult otstarbekas ja keskkonnasäästlik, kirjutab taastuvenergia koda oma pressiteates.

Kava ühe autori taastuvenergia koja juhataja Rene Tammisti sõnul toob üleminek puhtale energiale kaasa madalamad energiahinnad, säästab loodust ning kindlustab energiajulgeoleku. Keskkonnaühenduste Koja hinnangul on Eesti suurimaks keskkonnaprobleemiks põlevkivi põletamine ja seetõttu on vajalik koostöö alternatiivide reaalseks rakendamiseks. „Kodade analüüs annab positiivse sõnumi, et taastuvenergia laialdane kasutamine võimaldab otsustavalt piirata põlevkivi põletamist, mis tekitab täna 80% kõigist Eestis toodetavatest jäätmetest, suure osa meie õhusaastest ning kasvuhoonegaasidest,“ lisas keskkonnaühenduste koja koordinaator Silvia Lotman.

Taastuvenergia arendaja Hannes Tamjärv toetab üleminekut taastuvallikatele. „Eestil on unikaalne võimalus olla energiasektoris teistele eeskujuks,“ arvas Tamjärv. „Visioon on lennukas, kuid realistlik. See lubab meil ära kasutada oma majanduslikku ning geograafilist eripära, tagades seejuures veel ühe jõulise mootori Eesti majandusele. Vaja on vaid kindlameelset eestvedamist, aga ka ühiskonna aktiivset kaasalöömist,“ lisas Tamjärv.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/