Avaldatud: 31. juuli 2013Kategooriad: Uudised

Riigi Kinnisvara AS-il (RKAS) on kvoodiraha kulutamisega tuli takus, nii on ette võetud ka näiteks autopesula soojustamine.

„Kõik CO2 projekti rahade eest teostatud tööd peavad olema lõpetatud hiljemalt selle aasta 16. detsembriks," ütles RKAS-i kommunikatsioonijuht Madis Idnurm, kes oli kindel, et tähtajaks saavad nii tööd valmis kui ka raha kulutatud.

Aga tekib küsimus, kas kõik investeeringud on põhjendatud ja mõistlikud. Näiteks renoveeritakse CO2 kvoodirahaga Tallinnas Ädala tänaval asuvat julgestuspolitsei autopesulat ja hoiustamiseks mõeldud ruume.„CO2 projekti raames teostatakse Ädala politseimajades katuse ja välispiirde soojustustöid. Töömahtu kuulub kokku kuus politsei kasutuses olevat hoonet, sealhulgas operatiivsõidukite autopesula," selgitas Idnurm.

Investeerigu prioriteetide hulka on sattunud ka Tallinnas Rahumäe teel asuv Lõuna politseijaoskond, mis on juba soojustatud. Praegu lammutatakse hoone vana soojustust, et asendada see uuega. „Rahumäe tee politseimaja oli halvasti soojustatud. Soojustuskiht oli liiga õhuke ja see oli ebakvaliteetselt paigaldatud ning tuli eemaldada," selgitas Idnurm.

540 investeeringut

RKAS-i andmetel on tänavu ehitustööd lõppenud kolmel objektil kogusummas 0,1 miljonit eurot: Lääne-Viru maavalitsuse hoone, Rapla ühisgümnaasiumi võimla ja Audru rahvamaja-hooldekodu. Ehitus on käimas 27 objektil kogumaksumusega 9,8 miljonit eurot ning ehitustööde hankemenetlus on pooleli või ootab tegemist 22 objektil kogusummas 4,8 miljonit eurot.

2010. aastal heitmekvoodi müügist saadud raha eest alustas Riigi Kinnisvara AS kokku ligi 500 avaliku kasutusega hoone renoveerimist ja see projekt oli ellu viidud möödunud aasta lõpuks.

„Kuna mitmel objektil korraldati asjaajamine plaanitust odavamalt, riskid ei realiseerinud ja tellijareservid jäid alles, saab RKAS renoveerida 2013. aastal veel hooneid," selgitas Idnurm. „RKAS korraldab 2010.-2013. aastal investeeringute teostamist kokku 540 avaliku kasutusega hoones või hoonekompleksis kogumahuga 165,6 miljonit eurot."

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/