Avaldatud: 4. aprill 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
04.04.2017

Enamus riike avaldas toetust Balti ja Skandinaavia riikide ÜPP lihtsustamise ettepanekutele

Luksemburgis eile toimunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil avaldas enamus liikmesriike sõnavõttudes toetust Eesti, Läti, Leedu, Rootsi, Soome ja Taani delegatsiooni tutvustatud ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) lihtsustamise ettepanekule.

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles, et ÜPP keerukust on Euroopa Liidu liikmesriikide seas palju kritiseeritud ja kuue riigi initsiatiiv on suunatud sellele, et reegleid lihtsustada ja põllumajandussektorile kergemini mõistetavaks muuta. „Seetõttu võib mõista, miks Eesti, Läti, Leedu, Rootsi, Soome ja Taani delegatsiooni tutvustatud ettepanekud pälvisid niivõrd sooja vastuvõtu,“ märkis Tamm.

Kuigi Euroopa Liidu eri tasanditel on käimas mitmeid protsesse ühise põllumajanduspoliitika lihtsustamiseks, on valdkondi, kus see töö seisab veel ees.  Seades eesmärgiks lihtsustatud, stabiilse ja tõhusa ühise põllumajanduspoliitika, esitasid  Taani, Rootsi, Soome, Eesti, Läti ja Leedu ühisettepanekud ÜPP täiendavaks lihtsustamiseks. Ettepanekud puudutavad tasakaalustatud lähenemist ühisele poliitika kujundamisele, riskipõhisemaid kontrolle ja reeglite kihtide vähendamist. Lisaks on 2021. aastaks vaja lihtsustada alusmäärusi ja teiseseid õigusakte.

Eile kohtus maaeluminister Tarmo Tamm  Luksemburgis Hispaania põllumajandusministri Isabel García Tejerinaga. Kohtumine keskendus Eesti eesistumise prioriteetidele, lisaks kutsus minister Tamm Hispaania kolleegi sügisel Eestis toimuvale konverentsile „Jätkusuutlik toidutootmine: muldade perspektiiv.“

Täna kohtub maaeluminister Tarmo Tamm  Strasbourgis Euroopa Parlamendi  põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni aseesimehe Paolo de Castroga;  põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni liikmete Albert Dessi ja Ulrike Mülleriga ning Eesti Euroopa Parlamendi liikmete Marju Lauristini, Jana Toomi ja Kaja Kallasega. Kõne all on Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal menetluses olevad eelnõud, eelkõige ühise põllumajanduspoliitika tulevik.

Teate edastas:
Urmas Glase
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel. 5010 409
press@agri.ee

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/