Avaldatud: 7. august 2022Kategooriad: Maaettevõtlus, UudisedSildid: , , ,

Põllumajandusuuringute Keskus/ Maaeluvõrgustik ja Juhtimisjalajälg OÜ koostöös toimuvad 2022. aasta sügisel infopäevad ja koolitused juhtimisest

Õppe eesmärgiks on pakkuda põllumajandustootjatele tuge juhi töö olemuse süsteemsel mõtestamisel. Lisaks saab ülevaate organisatsiooni juhtimisest, kuidas organisatsioon muutub ning kuidas seada eesmärke. Koolitusel vaadeldakse nii juhi isikust tulenevaid oskuseid, organisatsiooni toimimise mõtlemist kui ka ettevõtte finantsplaneerimise üldjooni.

Sõnum põllumajandujuhtide õpiringist, märts 2022

Infopäevade peamiseks sihtgrupiks on põllumajandustoodete tootmise ja töötlemisega tegelevad mikroettevõtjad. Võimaik on osaleda ka sihtgruppi mittekuuluvatel isikutel

  • Inimeste juhtimise“ infopäeva eesmärk on anda ülevaade organisatsiooni juhtimisest läbi eestvedamise, juhi isikliku mõju, inimestevaheliste suhete perspektiivis.
  • Organisatsiooni juhtimine“ infopäeva eesmärk on anda ülevaade organisatsiooni juhtimisest läbi manageerimise, juhi rollifunktsioonide ja eesmärgistamise tegevuste.

Koolituse sihtgrupiks on põllumajandustoodete tootmise ja töötlemise, põllumajandusmaa hooldamise, põllumajandustoodetest mitte-põllumajandustoodete töötlemise või metsa majandamisega tegelevad isikud või mittepõllumajandusliku ettevõtlusega tegelevad mikroettevõtjad. Sihtgruppi mittekuuluvad ei pruugi osalema pääseda.

  • Täienduskoolitus(t)e eesmärk on pakkuda põllumajandustootjatele tuge juhi töö olemuse süsteemsel mõtestamisel: juhi isikust tulenevaid mõjud, organisatsiooni jätkusuutliku toimimise tagamine, ettevõtte finantsplaneerimise üldpõhimõtted.
  • Tegemist on kolmest koolituspäevast koosneva tsükliga
  • Organisatsiooni juhtimine“ koolituse teemad: juhi funktsioonid ja rollid, meeskonna ja organisatsiooni arenguetapid, eesmärgistamise tehnikad.
  • Inimeste juhtimise“ koolituse teemad: liidri olemus iseendana, emotsioonid ja vajadused, suhted
  • Finantside juhtimise” koolituse teemad: finantsjuhtimise põhimõtted, tööriistad jätkusuutliku finantsjuhtimise tagamiseks, praktiline tööriistade rakendamine. Lisalektor Piret Hein, Crocus OÜ.
    Koolitusele eelneb kodutöö (Osaleja kirjeldab enda finantsjuhtimise põhimõtteid, tööriistu ning 3 olulisimat probleemi/väljakutset, mida soovib koolituspäeva jooksul arendada.)

Registreerumine:

Ivar Raav juhtimise koolitusel 17. veebruar 2022
Lektor Ivar Raav, Juhtimisjalajälg OÜ  

Olen olnud juht u 60 juhile ning 2000 kolleegile üle 10 aasta (Swedbank, Omniva, If Kindlustus).
Organisatsioonikäitumise magister ja matemaatik – ühendatud on kandiline ja pehme juhtimine. Õpin holistiliseks regressiooniterapeudiks Holistika Insituudis, et terviklikku inimkäsitlust juhtide tavaellu tuua.
Minu kirg on (enese)juhtide eestvedamisoskuste arendamine ning soovin, et iga inimene oleks läbi mõelnud, milline on tema (juhtimis)jalajälg ehk pärand elus.

ÕPPE korraldaja on Põllumajandusuuringute Keskus, Maaeluvõrgustik
Infopäevad ja koolitused korraldatakse „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.

Lisainfo: Hanna Tamsalu, 5201078, PMK maaelu võrgustikutöö osakonna juhataja asetäitja. hanna.tamsalu[ätt]pmk.agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/