Avaldatud: 16. veebruar 2023Kategooriad: Aiandus, Taimekasvatus, Ühistegevus, UudisedSildid: , , ,

Kartulikasvatus nõuab hoolt, sest kahjurid võivad põllukultuuri kergelt haavata. Kartulite turustamine ja töötlemine nõuavad samuti peamurdmist. Aga kartulikasvatus pole kaugeltki hukas, mida kinnitab siinne taskuhääling.

Rohepöörde puhul teeb kartulikasvatajad murelikuks võimalus, et taimekaitsevahendite kasutamist reguleeritakse põllukultuuride eripärasid arvestamata. Selle ja muude (keskkonna)poliitiliste otsuste valguses võib ju küsida, kas toiduainete käibemaksu langetamine jätaks tarbijale enam raha või tooks põllumajandustootjale rohkem sisse. Kuidas sellele ja muudele kartulikasvatust puudutavateke küsimustele vastata?

Siin tuleb appi teenekas põllumees Kalle Hamburg, kelle pikaajalisi ponnistusi Eesti põllumajanduse edendamise nimel tunnustab president Alar Karis 21. veebruaril 2023 Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Taskuhäälingus räägib põllumees oma kogemustest kartulikasvataja ning TÜ Talukartul liikme ja juhatuse liikmena. Rohkema teada saamiseks tuleb kuulata juba taskuhäälingut.

“Kartulikasvatus pakub väljakutseid” on sarja “Ühistegevuse lood” esimene osa.
Saadet juhib Eesti Maaülikooli professor Rando Värnik ja selle külaline on TÜ Talukartul liige ja juhatuse liige Kalle Hamburg.

Toimetaja: Taavi Kiisk

Ühistegevust tutvustavad tegevuslood: Tulundusühistu Talukartul
maaelu arengukava

Taskuhääling valmis MAK 2014–2020 “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” ühistegevuse valdkonna raames ning seda toetas Euroopa Liit.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/