Avaldatud: 22. august 2013Kategooriad: Uudised

Mahetootjaid koondav tulundusühistu Eesti Mahe, mis alustas kümme aastat tagasi tegevust 35 liikmega, on nüüd kasvanud 93-liikmeliseks.

Ühistu vahendusel turustatavaid tooteid võib Eestis leida enam kui 170 müügikohast. Viimase viie aastaga on käive kasvanud rohkem kui viiekordseks. Suure panuse on sellesse andnud asjaolu, et müük on laienenud ketikauplustesse.

«Tulundusühistu Eesti Mahe lõid kümme aastat tagasi mahetootjad, et paremini turule pääseda,» ütles juhatuse esimees Tiia Klein. «Oleme kasvanud tugevaks organisatsiooniks, mille logoga tooteid võib leida kümnetest Eesti müügikohtadest, nii kaubanduskettidest kui mahe- ja talutoodete poodidest. Võin kinnitada, et nii tootjaid ja tooteid kui müügikohti tuleb järjest juurde.»

Mahetootjate ühistu tegevjuht Jaan Nõmmik ütles end tundvat rõõmu teadmisest, et nõudlus kohalike mahetoodete järele kasvab järjest kiiremini ning see on kenasti kajastunud ettevõtjate käibes. Eriti heaks peab ta seda, et ühistu klientide hulka on viimasel ajal ridamisi lisandunud lasteasutusi ja restorane.

«Eesti Mahe ühinemise kõige suurem pluss on see, et tootja ei pea muretsema kauba realiseerimise pärast: toodangu turustamise ning uute müügikohtade otsimisega tegeleb ühistu. See tähendab, et tootja saab keskenduda oma põhitegevusele,» tõi ühistu ühe plussi välja selle liige Heino Sakeus.

Statistika järgi on Eesti maheturg tõusuteel. Turu-uuringuid tegeva Emori andmete järgi oli kodumaiste mahetoidutoodete käive 2011. aastal ligi kaks korda suurem kui 2009. aastal. Eesti mahetootjad ja -töötlejad pakuvad järjest suuremat valikut: kui 2009. aastal oli võimalik osta umbes 400 Eesti päritolu mahetoodet, siis möödunud aastal oli neid juba üle 800.

Tulundusühistu Eesti Mahe on suurim kodumaise mahetoidu vahendaja. Siinsete tootjate saadusi müüakse ka Lätti, Taani ja Soome. Et maheliha turule jõuaks, omandas Eesti Mahe 2006. aastal enamusosaluse Märjamaa lihatööstuses.

Sakala, 22.08.2013

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/