Avaldatud: 3. juuni 2016Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
2.06.2016

MAK 2014-2020 toetusi on välja makstud 121 miljoni euro eest

Eesti maaelu arengukava 2014-2020 (MAK) on käivitunud edukalt ja enamik toetusmeetmetest on praeguseks avanenud. Põllumajanduse ja maaelu arendamiseks on toetusi makstud välja 121 miljoni euro eest, selgus täna Maaeluministeeriumis toimunud arengukava seirekomisjoni istungil.

„Eesti maaelu arengukava on käivitunud edukalt ja enamik meetmeid on tänaseks avanenud,“ ütles Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban. „Huvi maaelu arengukava meetmete vastu on olnud suur ja enamike meetmete puhul on taotlusi enam kui vahendeid. Tugev konkurents aitabki välja sõeluda elujõuliseimad projektid, mille käivitamist toetada,“ märkis ta.

Gorbani sõnul on 2016. aasta maikuu seisuga arengukava erinevate meetmete raames kiidetud heaks taotlusi 295 miljoni euro eest, millest taotlejatele on välja makstud 121 miljonit eurot. „See tähendab, et praeguseks on fondi ligi miljardi euro suurusest mahust välja makstud üle 12%,“ lisas Gorban. „Muude meetmete kõrval on käivitunud ka finantsinstrumendid, mis võimaldavad põllumehele  näiteks laenusid pikaajaliste investeeringute tegemiseks. Olime esimene Euroopa Liidu liikmesriik, kes finantsinstrumentide avamiseni jõudis.“

Eesti maaelu arengukava 2014–2020 on Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist ja Eesti riigieelarvest rahastatav programm, mille raames toetatakse põllumajanduse ja maaelu arengut kokku ligi ühe miljardi euroga. Uus maaelu arengukava keskendub viiele valdkonnale – teadmussiire, konkurentsivõime, toidutarneahel, keskkond ning maaettevõtlus ja kohalik algatus.

Teate edastas:
Kristo Mäe
Maaeluministeerium
avalike suhete osakond
tel 5558 8166
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/