Avaldatud: 12. august 2014Kategooriad: Uudised

PÕLLUMAJANDUSMINISTEERIUM
PRESSITEADE
12. august 2014

Padar ja Sulling kohtuvad täna toidusektoriga

Põllumajandusminister Ivari Padar ja väliskaubandusminister Anne Sulling kohtuvad täna toidusektori esindajatega, et arutada kujunenud olukorda seoses Venemaa sanktsioonidega Euroopa Liidu toidukaupade sisseveole ja võimalikke meetmeid sektori toetamiseks.

„Oleme viimaste päevade jooksul kaardistanud võimalusi, kuidas aidata toidusektoril Vene turu sulgemise mõjud kontrolli all hoida. Pingutame lahenduste leidmiseks koos ettevõtjatega,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Eesti ühiskond peab olema oma toidusektoriga solidaarne, et sektor säilitaks elujõulisuse ja toidaks Eestit ka aastate pärast.“

Venemaa sanktsioonide mõjusid Eesti toidusektori ettevõtetele tuleb põllumajandusministri sõnul pidevalt jälgida ja hinnata. „Ühelt poolt peame abinõudega kiirustama, teisalt ei ole tänases olukorras ruumi eksimiseks ja lahendused peavad olema hästi läbi mõeldud,“ sõnas Padar.

Põllumajandusminister Ivari Padar kutsus koos väliskaubandusminister Anne Sullinguga 12. augustiks kokku erakorralise nõupidamise toiduainetööstuste, põllumeeste ja kalurite esindajatega, et arutada kujunenud olukorda seoses Venemaa kehtestatud sanktsioonidega.  Koosolekule on kutsutud Toiduliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eesti Talupidajate Keskliidu, Eesti Kalaliidu, Eesti Aiandusliidu, Eesti Piimaliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning mitmete ettevõtete esindajad.

Ajakirjanikud on oodatud orienteeruvalt kell 12.15 algavale pressikonverentsile Põllumajandusministeeriumi väikeses saalis. Palume eelnevalt registreeruda aadressil press@agri.ee või telefonil 625 6254.

Pressiteate edastas:

Karin Volmer
pressiesindaja
Põllumajandusministeerium
tel 625 6254
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/