Eesti Põllumajandusmuuseum
PRESSITEADE
27.06.2013

Põllumajandusmuuseumis näeb haruldast aurumasinat

Täna, 27. juulil avatakse Eesti Põllumajandusmuuseumis seoses muuseumi 45. sünnipäeva tähistamisega kolm uut püsiekspositsiooni. Tänase päeva jooksul saab näha ka haruldast aurumasinat „Marshall“.

„Kuna oleme saanud viimastel kuudel oma hooned valmis, siis nüüd on meil viimaks võimalus ja piisavalt ruumi seni fondihoidlates varjul olnud museaalide eksponeerimiseks,“ ütles põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild.

Muuseumis avatakse täna uuendatud ekspositsioon läbi aegade Eestis kasutatud põllumajandustehnika kohta, täiesti uued on ekspositsioonid „Linakasvatus Eestis“ ja „Linnukasvatus Eestis.“ 
Ainult  täna, 27. juunil saab muuseumis näha ka Tõnu Ojamaa restaureeritud aurumasinat „Marshall“. „Kunagi andsid sellised masinad Eesti põllumajanduses tooni, kuid tänaseks pole neid palju järel. Eriti harukordne on aga võimalus näha töötavat aurumasinat,“ ütles Merli Sild.

Eesti Põllumajandusmuuseum tähistab 27.-30. juunil oma 45. sünnipäeva mitmete üritustega.  Homme, 28. juunil toimub Tartus AHHAA keskuses rahvusvaheline konverents „Põllumajanduse ja maaelu muuseumid kui maakultuuripärandi säilitajad ning nende roll rahvusvahelise turismi arendamisel“.

Põllumajandusmuuseum asub Tartumaal ajaloolises Ülenurme mõisakompleksis ja koondab museaale Eesti põllumajanduse ja maaelu kohta.

Ürituste kava leiab http://epm.ee/conference.

Aurumasina „Marshall“ restaureerimisest leiab rohkem infot http://www.tartupostimees.ee/440188/haruldane-aurumasin-sunnib-tartumaal-uuesti.

Lisainfo:
Merli Sild
direktor
Eesti Põllumajandusmuuseum
tel +372 5345 8055
merli.sild@epm.ee
www.epm.ee