Avaldatud: 27. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) maksab metsloomade rünnakute ohvriks langenud loomade eest toetuse välja, kui veterinaarid loomade hukkumist tõendavad.

Põllumajandusministeeriumi kantsler Ants Noot vastas Saaremaa talupidajate liidu juhatuse liikme Aivar Kallase kirjale kiskjate murtud loomade PRIA põllumajandusloomade registrisse jätmise ja toetuste maksmisel nende arvestamise kohta, et looma karjast väljaviimine loetakse toetuse taotleja tahtest sõltumatuks, kui loom on hukkunud ja taotleja on saatnud PRIA-le viivitamatult ka sellekohase taotluse põllumajandusloomade registrisse kantud andmete muutmiseks ning taotlejal on selle tõendamiseks ka veterinaartõendi vormi 2T koopia või selle puudumisel piirkonna volitatud veterinaararsti kirjalik kinnitus.

“Nüüd on siis selge, et huntide murtud lambad jäävad PRIA registrisse aasta lõpuni toetusõiguslikena üles,” avaldas Aivar Kallas Saarte Häälele oma rahulolu.

Küll aga jääb Kallase sõnul küsimus, mis saab huntide rünnakute tõttu kaduma jäänud loomadest, sest nende hukkumist ei saa ju ka veterinaararst tõendada. “Ka need loomad tuleb arvestada ründe ohvriks,” ütles Kallas, lisades, et taluliit kavatseb ka sellekohase nõudega ametnike poole pöörduda.

Talunikud ootavad kiiresti vastust ka mahalastud
huntide DNA-analüüsi kohta. “Kui Aleksei Turovski jutu järgi on tegemist
koerhuntidega, siis meie 100-protsendiline seisukoht on, et need hundid
tuleb kõik hävitada, sest seda geneetilist baasi metsas edasi
arendada küll ei tohi,” väitis Aivar Kallas.

Maaleht.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/