Avaldatud: 18. detsember 2021Kategooriad: Toiduainete tootmine, UudisedSildid: , , , ,

Toiduteave.ee meeskond alustas toiduohutuse veebiseminaridega. Lühikeste seminaride eesmärk on tutvustada mõnd hetkel olulist toidu või toidu ohutuse teemat.  Kõik seminarid salvestatakse ja salvestused avaldatakse lehel https://toiduteave.ee/salvestused/ , kust leiab ka muid salvestatud loenguid.

Praeguseks on toimunud 3 veebiseminari

Veebiseminar: Toidu raiskamise vähendamine – “kõlblik kuni” asemel “parim enne”

16. detsembril 2021. aastal tutvustasid Kristi Lember ja Katrin Lõhmus Maaeluministeeriumist toidu raiskamise vähendamise innovatsiooniprogrammi raames tehtud töö tulemusi ning juba tehtud ja võimalikke edasisi samme toidu säilimisaja märkimise muutmisel.

Veebiseminar: Mati Roasto “Biokirmed toidutootmise keskkonnas”

15. detsembril 2021. aastal käsitles Eesti Maaülikooli professor Mati Roasto oma loengus biokirmete olemust ja teket ning nende tuvastamise, ennetamise ja hävitamise võimalusi toiduainetööstuses. Täpsemalt saab lugeda ka teabematerjalist “Biokirmed toidutootmise keskkonnas”, mis on avaldatud siin.

 

Veebiseminar: Rain Kuldjärv “Toidu tervisemõjuga seotud teadusuuringud”

10. detsembril 2021. aastal rääkis AS Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse teadur ja suunajuht Rain Kuldjärv teemal “Toidu tervisemõjuga seotud teadusuuringud”. Otsisime vastust küsimustele, milliseid tervisealaseid väiteid võib toidu puhul kasutada ja kuidas kujuneb teaduslik tõendus toidu tervisele kasulike omaduste kohta.

.

Veebiseminaride salvestused valmisid “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” toiduohutuse tegevuskava raames, tegevusi toetab Euroopa Liit

 

Vaata ka Eesti Toiduainetööstuse Liidu ja Maaeluministeeriumi koostöös valminud varasemaid videoloenguid:

  • Toidualase teabe esitamise põhinõuded
  • Toidualase teabe esitamine, toidugruppide erinõuded
  • Toitumisalase teabe ning toitumis- ja tervisealaste väidete esitamise nõuded

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/