Avaldatud: 7. august 2013Kategooriad: Uudised

Mahetalud on muutunud niivõrd populaarseks, et paljud välismaa noored otsustavad lausa oma suvepuhkuse veeta mahetaludes tasuta tööd tehes.

Eelmisel nädalal saabusid noored Taiwanist, Koreast, Poolast, Belgiast ja Jaapanist Kriusilla tallu Harjumaal, et mesindusega tutvuda. Eile said nad esimese kogemuse, kuidas väikses mesindustalus tarudest mett kätte saada, vahendas ERR Uudised.

Kuigi noored on väga erineva taustaga, on kõigil neil huvi tutvuda Eestis mahepõllumajandusega. Siia jõudsid nad rahvusvahelise programmi Wwoof kaudu, mis vahendab vabatahtlikke mahetaludesse tööle üle maailma.

Juba teist aastat võõramaiseid uudishimulikke võõrustanud Kriusilla talu perenaine pakub noortele vabatahtliku töö võimalust selleks, et mesindust populariseerida – et väikesed mesitalud päris ära ei kaoks.

Wwoof ehk World Wide Opportunities on Organic Farmsi vabatatahtlike töö eest pakub mahetalu majutust, toitlustust ja teadmisi ning kogemusi mahepõllundusest ja ökoloogilisest eluviisist. Hetkel on Wwoof Eesti andmebaasis 40 talu.

Maaleht, 07.08.2013
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/